مشاوره رایگان : 02156826774

مهم ترین تجهیزات آشپزخانه صنعتی

مهم ترین تجهیزات آشپزخانه صنعتی مهم ترین تجهیزات آشپزخانه صنعتی کدوم ها هستند؟ برای آشپزخانه رستوران و فست فود به چه تجهیزاتی نیاز داریم؟ و یا برای شروع کار چه تجهیزاتی رو میخوایم؟ اگر این سوال ها، یا سوال های مشابه به این ذهنتون رو درگیر کرده تا آخر این مقاله همراه ما باشید. مهم […]

دریافت قیمت
دریافت مشاوره رایگان

مهم ترین تجهیزات آشپزخانه صنعتی

مهم ترین تجهیزات آشپزخانه صنعتی

مهم ترین تجهیزات آشپزخانه صنعتی کدوم ها هستند؟ برای آشپزخانه رستوران و فست فود به چه تجهیزاتی نیاز داریم؟ و یا برای شروع کار چه تجهیزاتی رو میخوایم؟ اگر این سوال ها، یا سوال های مشابه به این ذهنتون رو درگیر کرده تا آخر این مقاله همراه ما باشید.

مهم ترین تجهیزات آشپزخانه صنعتی رستوران ها :

۱- کباب پز صنعتی

کباب پز صنعتی

برای کباب کردن انواع گوشت ها در رستوران ها نیاز به کباب پز صنعتی داریم که عضوی جدا نشدنی از رستوران ها و یکی از مهم ترین تجهیزات آشپزخانه صنعتی است. روماک تجهیز از تولید کنندگان قدیمی کباب پز صنعتی است و انواع آن را تولید میکند که میتوانید آن ها را مشاهده کنید.

 

۲- سرخ کن صنعتی

سرخ کن صنعتی نیز یکی از دستگاه هایی است که شروع کار بدون آن تقریبا غیر ممکن است و تقریبا میتوان هر چیزی را با آن سرخ کرد. روماک تجهیز این محصول را نیز در مدل های مختلف تولید میکند که میتوانید بدون واسطه از کارخانه با بهترین قیمت تهیه کنید که یکی از مهم ترین تجهیزات آشپزحانه صنعتی است.

۳- گرمکن غذا

انواع گرمکن غذا

یکی دیگر از مهم ترین تجهیزات آشپزخانه صنعتی، گرمکن غذا است. گرم کن یا گرمخانه غذا برای گرم کردن هر نوع غذایی استفاده میشود؛ این دستگاه دارای سایز های مختلفی است(۱۰-۲۰-۳۰-۵۰-۱۰۰ و ۲۰۰ نفره) که بسته به نیاز میتوانید هر کدام از آن ها را انتخاب کنید. این دستگاه در کارخانه جات و تمامی مکانهایی که دارای پرسنل هستند نیز میتواند مورد استفاده قرار بگیرد. دستگاه در دو مدل برقی و گازی با استانداردهای جهانی و جدیدترین تکنولوژی ها توسط کارخانه روماک تجهیز تولید میشود که باتوجه به امکانات شما میتوانید از هر یک از آن ها استفاده کنید.

پیشنهاد میکنم نگاهی بندازید به  یخچال ایستاده

۴- اجاق گاز صنعتی یا اجاق برقی صنعتی

 

انواع اجاق گاز صنعتی

 

انواع اجاق برقی صنعتی

برای پخت انواع غذا ها در رستوران یا فست فود با توجه به سه فاکتور : اول حجم مشتریان شما میتوانید اجاق صنعتی را در سایز های مختلف ۲ – ۴ – ۶ نفره تهیه کنید. دوم فضای آشپزخانه صنعتی شما میتوانید اجاق صنعتی رومیزی، مبله یا فردار را تهیه کنید و سوم منبع گاز یا برق آن فضا، میتوانید از اجاق برقی صنعتی یا اجاق گاز صنعتی روماک تجهیز استفاده کنید.

 

نظرات خریداران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *